Využití klíčových slov pro navigaci

ilustraceVe vícejazyčných mutacích nám klíčová slova při tvorbě navigace moc nepomohou. V běžném využití (tedy v metatazích) nevadí když se objeví vícejazyčné varianty, ale v navigačních prvcích by byl výskyt cizojazyčných slov matoucí.

 

Klíčová slova u adresářů

I adresáře(složky) mohou být v aplikaci Alff doplněny metainformacemi. Je tedy možné při volbě adresáře doplnit navigaci o prvek klíčová slova, kde budou fungovat jednotlivá klíčová slova jako filtry.

Představte si adresář s názvem bylinky. Jednotlivé dokumenty (nebo třeba položky shopu) mají přiřazena klíčová slova: léčivé;koření; čaje; koupele; aroma; macerace; mast...

Při volbě adresáře se zobrazí seznam klíčových slov která jsou k adresáři přiřazena. V adresáři jsou dokumenty s názvy rostlin a obshují některá klíčová slova:

léčivékořeníčajekoupelearomamaceracemast
heřmánekANOANOANOANOANO
třezalkaANOANOANO
dobromylsANOANOANOANOANO
kopřivaANOANOANO
kmínANOANO

 

Tabulka nám naznačuje jak bude fungovat filtr při aplikaci klíčového slova na URL:

.../bylinky/?kw=koření se zobrazí dobromysl(oregano) a kmín.

Při aplikaci "léčivé" nebo "čaj" se zobrazí vše kromě kmínu (což není tak úplně v pořádku, protože kmín je také léčivka vyskytující se v čajových směsích, navíc jeho nasazení při prípravě brambor je téměž nezbytné - snižuje hladinu solaninu).

 


Klíčová slova u dokumentů

U adresářů klíčová slova uvádět nemusíme, není problém udělat dotaz, kterým zjistíme výskyt klíčových slov u dokumentů v adresáři obsažených.

Existuje důvod proč nepracovat s klíčovými slovy složek?

Ano, může se stát, že přidáme nový dokument s novým klíčovým slovem a pak dojde k tomu, že zapomeneme toto slovo přidat ke složce.

Existuje naopak důvod proč s klíčovými slovy složek pracovat?

Ano, dokumenty mohou obsahovat klíčová slova nad rámec adresáře. Při automatickém generování seznamu klíčových slov se mohou objevit i klíčová slova nežádoucí (matoucí nebo mimo strukturu).


 


InternetRegion s.r.o.

+420 722 475 310

sekretariat(a)internetregion.cz

Provozovna

Žerotínovo nábř. 756,
667 01 Židlochovice